23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emekçi, cefakâr halkımızın emperyalizme karşı zaferinin nişanesidir.
Türkiye işçi sınıfının biricik tarihi mirası olan Birleşik Metal-İş Sendikası, her şart ve koşulda Cumhuriyet devrimi ve kazanımlarının, tek kişinin değil halk egemenliğinin uslanmaz teminatı olacaktır.

Türkiye İşçi Sınıfının unutulmaz önderi Kemal Türkler'i, Katledilişinin 43. yılında 22 Temmuz 2023 Cumartesi günü saat 11:00'de Topkapı'daki mezarı başında anıyoruz...

Metal İşçileri Türkiye İşçi Sınıfının unutulmaz önderi KEMAL TÜRKLER'i fabrikalarda anıyor:
"Biz işçiler, Kemal Türkler’in bıraktığı onurlu mirasa sahip çıkacağız. Onun sendikal anlayışını sürdürmek, DİSK’i, Birleşik Metal-İş Sendikamızı korumak ve büyütmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."

Değerli çalışanlar, 
Sevgili üyelerimiz

Emeğiyle geçinen on milyonlarca insan bin bir güçlük altında bir bayrama daha giriyor. Geçim sıkıntısı, barınma, sağlıklı beslenme, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik derken sorunlar bir çığ gibi emekçi halkımızın üzerine çöküyor.

‘Tek bir ışık yok mu’ diye soruyor sade insanlar. Tek bir ışık yok mu?

Emekçiler üretir. Taştan, demirden yaşamı üretir. Aydınların kalemleri, köylünün biçerdöveri, fabrikaların dev çarkları işler köyleri, şehirleri, ülkenin dört bir yanını üretir. Sermaye iktidarları ne zaman deva oldu ki… Çareyi de ışığı da üretirse işçiler, emekçiler üretir. Toprakta ekin neyse bizde umut odur. Emekçilerde umut tükenmez.

Bayramlarda konu komşu, eş dost, akrabalar toplanır, küsler barışır. İnsanlar selamlaşır, tokalaşır, kucaklaşır. Ortak yaraların sızısı azalır, birlik dayanışma artar. Umut yok mu diye soran insanlar birbirlerinin gözlerinde görür ışığı. Emekçiler değil, emekçi halkı yendiğini zannedenler aldanır.

İyi ki insanlarımızı bir arada kılan günlerimiz var, bayramlarımız var. Gelen bayramın direnişi, dayanışmayı, umudu arttıracağı inancıyla sizin ve sevdiklerinizin bayramınızı kutlar esenlikler dileriz.

GENEL YÖNETİM KURULU

Diğer yazılar